جی پی اس رد
پیشــرو در عرصه توسعــــه جـــی آی اس کشــــور
GpsRad Forum
ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

Tag as favorite
اخذ پذیرش تحصیلی در چین چگونه است؟
arianamiri11
#1 ارسال شده : یکشنبه, دی 15, 1398 15:43:32 عصر
رتبه: Newbie

مدالها:

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 10/15/1398
ارسالها: 1

تشکرها: 0 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال
اخذ پذیرش تحصیلی در‌چین چگونه است ؟

پذیرش تحصیلی در چین
یکی از موارد مورد نیاز برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در‌کشورچین را دارند شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در‌چین است.

دانشگاه های تمام دنیا، با توجه به معیار‌ها و قوانین کشوری خود شرایط خاص خود را دارند. اما شرایط تحصیل در چین بسیار آسان شده است. در این مقاله اطلاعات کاملی در رابطه با شرایط پذیرش تحصیلی در چین در سال ۲۰۱۹ را که توسط بنیاد چین آماده شده است ارائه می‌ دهیم.

کشور‌چین با توجه به سطح آموزش عالی و امکانات رفاهی خیلی خوب برای دانشجویان بین المللی بسیار‌موقعیت شگفت انگیزی دارد.
اگر‌شما هم مایل به اخذ پذیرش تحصیلی در‌چین هستید مقاله زیر‌را که توسط تیم بنیاد بین المللی مطالعات چین تهیه شده است را مطالعه کنید.
رشته های تحصیلی محبوب در چین
محبوبترین رشته هایی که می توانید در چین به زبان انگلیسی تحصیل کنید عبارت اند از :
کارشناسی علوم کامپیوتر
کارشناسی ارشد مهندسی عمران
کارشناسی ارشد در روابط بین الملل
کارشناسی ارشد در اقتصاد

دانشگاه های برتر‌چین
برخی از‌دانشگاه های برتر‌چینی که می‌توانید برای تحصیل در نظر بگیرید در زیر برای شما نام برده شده است. شما همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتربه منبع مراجعه کنید.

دانشگاه پکن
دانشگاه شیان جیوتونگ
دانشگاه شیمن

سن پذیرش در دانشگاه های چین

هر دانشگاهی شرایط خاصی برای سن پذیرش دارد. در‌کشور‌چین برای مقطع لیسانس سن شما باید کمتر‌از 30 سال باشد و برای مقطع فوق لیسانس و دکتری نیز کمتر‌از‌40 سال.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین سال ۲۰۱۹
الزامات زبان برای پذیرش تحصیلی در چین
اگر قصد شما اخذ یک مدرک انگلیسی است باید آزمون های تافل یا ایلتس را گذرانده باشید.
برای آموزش های چینی باید مدرک HSK را اخذ کرده باشید:
HSK ابتدایی برای علوم انسانی ، مهندسی ، پزشکی
HSK متوسط برای رشته های اقتصاد ، لیبرال ، مدیریت و …

مدارک مورد نیاز دیگر
پاسپورت عکس دار
فتوکپی گذرنامه
شناسنامه
گواهی سلامت
گواهی عدم سوء پیشینه
گواهی اجازه والدین برای اخذ پذیرش و زندگی در چین
گواهی دیپلم از مدرسه
گواهی آخرین مدرک تحصیلی
بسته به درخواست هر دانشگاه ممکن است مدارک مورد نیاز بیشتر یا کمتر باشد
برای آگاهی بیشتر‌اینجا کلیک کنید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین در سال ۲۰۱۹
زمان پذیرش : برای درخواست بورسیه تحصیلی زمان هایی مشخص شده است که بر اساس دانشگاه متفاوت می باشد. شما می توانید برای اطلاع از دقیق ترین زمان برای تحصیل در چین با شماره 02188060601 در‌ارتباط باشید.

مقاطع دریافت بورس : بورس تحصیلی برای مقاطع رشته های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری وجود دارد، با موسسه بنیاد چین در‌ارتباط باشید تا از‌آخرین اخبار مربوط به تحصیل در‌چین آگاه شوید.


پوپک
#2 ارسال شده : پنجشنبه, اسفند 22, 1398 10:22:44 صبح
رتبه: Newbie

مدالها:

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 10/11/1398
ارسالها: 4

تشکرها: 0 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال
چگونگی ترجمه انگلیسی به چینی
قدمت لغت‌نامه‌های چینی، بیش از دو هزار سال به سلسله هان باز می‌گردد، که قدمت آن به طور قابل ‌توجهی بیش از هر زبان دیگری است. صدها دیکشنری وجود دارد، در این مقاله به معرفی برخی از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.
ترجمه انگلیسی به چینی
زبان چینی دو واژه برای فرهنگ لغت دارد: zidian (فرهنگ لغت کاراکتر یا logograph) برای فرم‌های نوشتاری، یا ، و cidian (فرهنگ لغت عبارت)، برای فرم‌های گفتاری است.
واژگان سنتی چینی
پیش‌سازهای لغت‌نامه‌های چینی الفبایی هستند که برای دانش آموزان چینی طراحی شده‌اند. قدیمی‌ترین آن‌ها فقط در قطعه‌ها یا نقل‌قول‌هایی در متن‌های کلاسیک چینی زنده مانده است. به عنوان مثال، شیژوپیان توسط یک یا چند مورخ در دربار پادشاه ژوان‌ژو گردآوری شد.
http://s6.picofile.com/file/8390764234/%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%B4%D9%86%D8%B1%DB%8C1.jpg
برای دیدن مطالب بیشتر به این مقاله مراجعه کنید
جمع‌بندی یا ترتیب واژگان لغت‌نامه به طور کلی به سیستم نوشتاری آن بستگی دارد. برای زبان نوشتاری در یک الفبا یا فهرست هجای کلمات، فرهنگ لغت‌ها معمولاً به ترتیب حروف الفبا تنظیم می‌شوند.
نوشته‌های چینی‌ با کاراکترها یا لوگوگرافی نمایش داده می شوند، نه با الفبای آن‌ها. چینی‌ها الفبایی ندارند، و این اعتباری از زبان چینی کم نمی‌کند، با این وجود، چینی‌ها فرهنگ لغت خود را ساختند و سه سیستم اصلی را برای ترتیب واژگان‌شناسی ایجاد کردند، که شامل دسته‌بندی معنایی، مولفه‌های گرافیکی و تلفظ‌ها است.
فرهنگ لغت سازمان‌یافته معنایی
اولین سیستم سازماندهی فرهنگ لغت توسط دسته‌های معنایی است. قدیمی‌ترین فرهنگ لغت چینی مربوط به سه قرن قبل از میلاد است.
فرهنگ لغت سازمان‌یافته گرافیکی
سیستم دوم سازماندهی فرهنگ لغت با تکرار مولفه‌های گرافیکی یا کاراکتر‌ها است. از آنجا که بیشتر کاراکتر‌های چینی از لحاظ معنایی-آوایی هستند، این سیستم معمولاً مؤثر است و امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.
فرهنگ لغت سازمان‌یافته آوایی
سومین سیستم سازماندهی فرهنگ لغت با تلفظ کاراکتر است. این نوع فرهنگ لغت ورودی‌های خود را با کلمات و آهنگ تلفظ می‌کند و شامل فرهنگ لغت “rime” نیز می‌باشد.
اولین فرهنگ لغت ریم، بازمانده از سال 601 میلادی، از سلسله سوئی است. و استانداردی برای تلفظ مردم چین مرکزی شد.
مشکل واضح این فرهنگ لغت قدیمی آوایی، این است که کاربر باید دانش شعر و ادبیات داشته باشد. بنابراین، فرهنگ لغت‌های جمع‌آوری شده از این طریق، فقط می‌توانند در خدمت ادبیات باشند.
تعداد زیادی از لغت‌نامه‌های مدرن که امروزه منتشر شده‌اند، مطالب خود را با استفاده از پین‌یین یا سایر روش‌های رومانیایی، به همراه فهرست کاراکتر‌ها ترتیب می‌دهند.
طبقه‌بندی‌های عملکردی
علاوه بر طبقه‌بندی ترجمه انگلیسی به چینی با استفاده از روش‌های جمع‌بندی، می‌توان آن‌ها را نیز بر اساس عملکرد طبقه‌بندی کرد.
فرهنگ لغت‌‌های سنتی قبل از قرن بیستم چین، بر معانی و تلفظ کلمات در متون کلاسیک متمرکز بودند، آن‌ها عملاً زبان گفتاری و ادبیات بومی را نادیده می‌گرفتند.
واژگان‌شناسی مدرن چینی
Zidian به عنوان فرهنگ لغت استاندارد چین برای نسل‌ها خدمت کرده‌است، هنوز هم منتشر می‌شود و در حال حاضر به صورت آنلاین موجود است. واژگان لغت معاصر بین فرهنگ‌های دو‌زبانه و تک‌زبانه چینی قابل تقسیم است.
فرهنگ لغت چینی-انگلیسی
افراد خارجی که در اواخر سلسله مینگ و چینگ‌دایناس وارد چین شدند، اهداف دیگری نسبت به زبان مادری، به فرهنگ لغت داشتند. آن‌ها که مایل به یادگیری زبان چینی بودند، اولین کتاب‌های گرامر و لغت نامه‌های دو‌زبانه را گردآوری کردند. غربی‌ها الفبای لاتین را برای نشان دادن تلفظ چینی تطبیق دادند و فرهنگ‌نامه‌های خود را بر این اساس ترتیب دادند.
دو مترجم كتاب مقدس، دیكشنری‌های اولیه چینی را ویرایش كردند. رابرت موریسون، مبلغ اسکاتلندی، فرهنگ لغت چینی را نوشت (1823-1815). و مبلغ بریتانیایی، والتر هنری مادورست یک فرهنگ لغت گویشی (1832) و یک فرهنگ لغت چینی-انگلیسی (1842) نوشت.
واژگان چینی در دهه 1970 پیشرفت کردند. لین‌یوتانگ لغت‌نامه معاصری را با استفاده از اصول امروزی چینی و انگلیسی (1972) نوشت، که هم اکنون به‌صورت آنلاین در دسترس است.
John DeFrancis، زبان‌شناس و استاد زبان چینی، یک ترجمه انگلیسی به چینی (1996) را ویرایش کرد و در آن بیش از 196000 کلمه یا اصطلاحاتی به صورت حروف الفبا به ترتیب با پین‌یین قرار داد.
بنابراین کاربر می‌تواند به روش ساده‌ای اصطلاحی را پیدا کند که تلفظ آن به جای جستجوی ساختار کاراکتر شناخته شده باشد.
هنگامی که جمهوری چین در سال 1912 آغاز شد، مربیان و دانشمندان نیاز به بروزرسانی Zidian را تشخیص دادند. این مورد به طور کامل در فرهنگ لغت کاراکتر‌های چینی اصلاح شد، که بیش از 4000 اشتباه Zidian را اصلاح کرد و بیش از 1000 کاراکتر جدید را اضافه کرد. این یک تلاش پیشگام در ترجمه انگلیسی به چینی بود.


Cihai، یک فرهنگ لغت جامع از کاراکتر‌ها و اصطلاحات است و دایره‌المعارفی در زمینه‌های علم، فلسفه، تاریخ ارائه می‌دهد. Cihai یک فرهنگ لغت محبوب است و اغلب مورد بازنگری قرار گرفته است.
Guoyu cidian، یک فرهنگ ‌لغت چهار جلدی از کلمات است، که برای استاندارد‌سازی تلفظ مدرن طراحی شده است. نوشته‌های اصلی کاراکتر‌هایی بودند که توسط Zhuyin Fuhao و Gwoyeu Romatzyh به صورت واج‌شناختی درج شده بودند.
Xinhua Zidian، یک دیکشنری جیبی است، که به ترتیب حروف الفبا توسط پین‌یین تنظیم شده است. این محبوب‌ترین اثر مرجع در جهان است. چاپ یازدهم در سال 2011 منتشر شد.
Xiandai Hanyu Cidian، یک فرهنگ لغت با اندازه متوسط است. این کاراکترها به ترتیب با حروف الفبای پین‌یین ساخته شده است که ترکیبات و عبارات را با 56000 ورودی درج می‌کند (در نسخه 2016 به 70000 گسترش یافته است).

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
Tag as favorite
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

YAFVision Theme by Jaben Cargman (Tiny Gecko)
قدرت گرفته از YAF 1.9.4 RC1 | YAF © 2003-2009, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.258 ثانیه ایجاد شد.