جی پی اس رد
پیشــرو در عرصه توسعــــه جـــی آی اس کشــــور
GpsRad Forum
ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

Tag as favorite
ساندویچ پانل بتنی چیست؟
sandewichpanel
#1 ارسال شده : شنبه, مهر 13, 1398 16:17:46 عصر
رتبه: Newbie

مدالها:

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 07/13/1398
ارسالها: 2

تشکرها: 0 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال
همان طور که میدانید ساندویچ پانل ها ازدولایه ورق بیرونی که از جنس گالوانیزه (ورق فولادی با روکش روی) و یا آلومینیوم و یا آلوزینک (ورق فولادی با روکش آلومینیوم و روی و سیلیکون) میباشد. و البته یک لایه عایق میانی بین این دولایه ورق فلزی که از جنس پشم شیشه، پشم سنگ، پلی استایرن، پلی اورتان،و یا...میباشد.این سازه ها جز دسته مصالح جدید در ساخت ساختمان های صنعتی، سیلوها، سوله ها، اتاق های تمیز و... میباشد که مزایای فراوانی نسبت به ساخت و ساز به روش سنتی دارد.
ساندویچ پانل های بتنی به دلیل دوام بالای سازه و قدرت مقاومت بالا نسبت به دیگر محصولات ، یکی از گزینه های خوب برای ساخت و ساز هایی می‌باشد که سازه های آن از نوع اداری و تجاری ویا حتی مسکونی می‌باشد ، توانایی ساخت چند طبقه را با استفاده از ساندویچ پانل بتنی داریم.

پانل بتنی دیواری:
استفاده از پانل بتنی سبب می‌شود تا محصول ما رطوبت ها را به خود جذب کرده و سبب شود در هنگام بارندگی و وجود رطوبت این محصول به خود جذب کرده ، تا موجوب ایجاد رطوبت در سازه نشود.

پوشش ساندویچ پانل موجود در مقابل خوردگی و از بین رفتن مقاوم می‌باشد. استفاده از این نوع ساندویچ پانل در ساخت سازه ها کاربرد دارد ، و سال های زیادی است که استفاده از ساندویچ پانل بتنی در ساخت برج ها و سازه های بزرگ کاربرد دارد به دلیل عایق بودن این نوع بتن پانلی سبب می‌شود ، تا در مقابل مصرف انرژی به صورت عجیبی صرفه جویی شود.

در سیستم ساندویچ پانل ، صفحات متشکل از پانل عایق حرارتی (پلی استایرن منبسط یا پلی اورتان) همراه با دو شبکه فلزی در طرفين عايق، كه به وسيله‌ مفتول‌ های فولادی مورب به يكديگر متصل شده‌ اند یک طرف شبکه فلزی سه بعدی را تشكيل مي‌دهد. در توليدات متداول در ايران، لايه عايق حرارتي از ورق‌هاي پلي استايرن با ضخامت‌هاي متفاوت تشكيل مي‌شود. در ضمن، در برخي محصولات، عايق حرارتي در دو طرف رويه موج‌دار است. بر اساس بررسي‌هاي انجام شده، قابليت احداث ساختمان تا دو طبقه، با استفاده از قطعات متداول اين سيستم، و با رعايت اصولي وجود دارد. براي طبقات بيشتر، اين قطعات صرفاً مي‌توانند نقش جداكننده عمودي داشته باشند، و نقش سازه‌اي نخواهند داشت. در نتيجه، لازم است با استفاده از اسكلت‌هاي بتني و فولادي، ايستايي بخش‌هاي مختلف ساختمان تامين شود. ابعاد قطعات توليد شده متفاوت است، اما معمولاً به ابعاد 1*3 متر توليد مي‌شوند.

قیمت:

استفاده از پانل بتنی به دلیل داشتن مقاومت بالا و قیمت پایین نسبت به دیگر نوع سازه های پانلی ارزش بالا تری برای سازنده ها و همچنین در ساختمان سازی بسیار استفاده می‌شود به دلیل ارزان بودن از این نوع پانل در ساختمان به کاربرده می‌شود.

همچنین یکی از مزیت های مهم این گونه سازه مقاومت بالا در مقابل زلزله می‌باشد که با هزینه بسیار کم در هنگام ساخت و ساز می‌توانید سازه خود را زد زلزله کنیم.

همچنین شما می‌توانید برای استعلام قیمت روزانه ساندویچ پانل های بتنی از طریق بانک اطلاعات ساندویچ پانل اقدام به بررسی کنید.

https://sandewichpanel.c...sandwichpanel.com-1.png

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
Tag as favorite
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

YAFVision Theme by Jaben Cargman (Tiny Gecko)
قدرت گرفته از YAF 1.9.4 RC1 | YAF © 2003-2009, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.042 ثانیه ایجاد شد.